Czy biżuteria srebrna może być prezentem zaręczynowym?

Czy biżuteria srebrna może być prezentem zaręczynowym?

Czy biżuteria srebrna może być prezentem zaręczynowym?

Srebrna biżuteria jest niewątpliwie piękna, ale czy nadaje się na prezent z okazji zaręczyn? Czy pierścionek zaręczynowy musi być wykonany ze złota i czy przyszła panna młoda może podarować narzeczonemu podobny kosztowny drobiazg?

Srebrny pierścionek zaręczynowy

Z pewnością pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z metalu szlachetnego. Czy jednak musi być to złoto? Przyjęło się, że ten szczególny rodzaj biżuterii powinien być odlany właśnie z tego kruszcu. Złoto jest trwałe, nie ulega ciemnieniu i korozji, a ponadto symbolizuje bogactwo, miłość oraz nieskończoność. Niewątpliwie jest bardzo piękne. Niemniej jednak nie musi być jedynym materiałem na zaręczynowy pierścionek.

Prawdą jest, że nie wszystkie kobiety lubią złotą biżuterię. Nie wszystkie panie zresztą wyglądają w niej dobrze – osoby o tak zwanym zimnym typie urody o wiele lepiej prezentują się w srebrze. Można więc chyba stwierdzić, iż w powyższych przypadkach właśnie ten metal najlepiej nadaje się na zaręczynowy pierścionek. Tym bardziej, że wykonana z niego biżuteria nie musi wcale ustępować urodą złotym precjozom.

Wybór złotego lub srebrnego pierścionka zaręczynowego jest zatem kwestią gustu. Jeśli kobieta preferuje srebrną biżuterię, raczej nie posądzi swego partnera o skąpstwo. Wręcz przeciwnie, ucieszyć ją może to, że jej ukochany tak dobrze ją zna.

Biżuteria dla mężczyzny

Obyczaj nakazuje, by oświadczając się, mężczyzna włożył na palec swej wybranki zaręczynowy pierścionek. A czy kobieta również może podarować partnerowi biżuterię? To zależy od osobistych preferencji konkretnego mężczyzny.

Moda i styl się zmieniają i w dzisiejszych czasach mężczyźni nie stronią aż tak bardzo od biżuterii. Wielu panów nosi łańcuszki, bransolety, kolczyki i obrączki. Z pewnością nie obrażą się zatem, gdy ukochana kobieta podaruje im atrakcyjny drobiazg, choć raczej nie będą go utożsamiać z pierścionkiem zaręczynowym.

Jako prezent dla mężczyzny, srebrna biżuteria wydaje się o wiele lepsza od złotej. Jest bowiem bardziej „subtelna”, mniej rzucająca się w oczy, a przez to bardziej „męska”. Oczywiście dużą rolę ogrywa tu fason tego typu kosztowności. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na prezencie okolicznościowego grawerunku wyrażającego uczucia.

Co dla narzeczonych?

W Polsce nie istnieje tradycja organizowania przyjęć z okazji zaręczyn, co jest zwyczajem na zachodzie. Okazja do wręczania młodym prezentu nadarza się zwykle podczas wesela. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by podarować coś specjalnego przyszłym małżonkom, zanim jeszcze staną na ślubnym kobiercu.

Z okazji zaręczyn nie poleca się jednak wręczać biżuterii. Ta bowiem uchodzi na podarek bardzo osobisty, wyrażający bliskość, wdzięczności i miłość. Trudno też znaleźć coś, co będzie odpowiadać zarówno młodej, jak i młodemu. Dobrym wyborem mogą okazać się wisiorki, które dzięki swojemu symbolicznemu wymiarowi, będą wyrazem naszej sympatii dla bliskiej nam pary zakochanych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl