Zmniejszenie srebrnego pierścionka - gdzie, jak i za ile?

Zmniejszenie srebrnego pierścionka - gdzie, jak i za ile?

Srebrne pierścionki często są prezentami od bliskich nam osób lub pamiątkami po krewnych, nic więc dziwnego, że chcemy je zakładać możliwie jak najczęściej. Cóż jednak zrobić w sytuacji, gdy wręczony nam pierścionek jest po prostu za duży? Można go nosić, ryzykując jego utratę, można umieścić go też w pudełku i traktować jako cenną pamiątkę przechowywaną w domowym zaciszu. Na szczęście nie musimy rezygnować z zakładania takiej biżuterii. Możemy przecież skorzystać z ofert tych specjalistów, którzy dopasują ozdobę do naszych potrzeb.

Jak ustalić rozmiar palca?

Osoby, które samodzielnie kupują sobie biżuterię lub chcą obdarować nią osobę, którą już doskonale znają, mogą posiłkować się tak ważną informacją, jaką jest znajomość rozmiaru palca. W jego ustaleniu niezbędne jest sprawdzenie obwodu palca, przy czym najdokładniejsze wyniki pomiaru można uzyskać dzięki skorzystaniu z pierścienia mierniczego – podstawowego elementu wyposażenia sklepów jubilerskich. Niestety, w wielu przypadkach ozdoby takie kupuje się na wyczucie.

Gdzie możemy szukać pomocy?

Ponieważ wręczona nam przez bliską osobę biżuteria ma zazwyczaj ogromną wartość materialną oraz sentymentalną, wszelkie czynności związane ze zmianą jej rozmiarów warto powierzyć profesjonaliście – doświadczonemu jubilerowi lub złotnikowi. W każdym mieście można przecież znaleźć dobry zakład, specjalizujący się w takich właśnie usługach. Warto w porę sprawdzić ofertę takiego punktu oraz zapoznać się z opiniami na jego temat. Dzięki temu można mieć pewność, że zmniejszany pierścionek nie zostanie zniszczony, a ślady związane z takim zabiegiem będą niewidoczne.

Na czym polega zmiana wielkości takiej ozdoby?

Zmniejszanie srebrnych pierścionków polega na usunięciu kawałka szyny, a następnie – na ponownym zlutowaniu biżuterii. Wszystko to wymaga niezwykłej delikatności oraz precyzji. Czynność taką należy przeprowadzić w odpowiedni sposób, by nie naruszyć trwałości takiej ozdoby oraz nie zepsuć jej wyglądu. Po zakończeniu lutowania miejsce ponownego połączenia szyny powinno zostać starannie wykończone oraz wypolerowane. Dzięki temu zmniejszona ozdoba wciąż pięknie się prezentuje, a jej właścicielka może ją z dumą nosić na swym palcu.

Ile trzeba zapłacić za taką usługę?

Cenniki zakładów jubilerskich, w których dokonuje się takich czynności, jak zmniejszanie pierścionków, są dość zróżnicowane. Wielu specjalistów stara się ustalać koszty indywidualnie, biorąc pod uwagę stopień trudności danego zadania. Sporo zależy tu od konstrukcji ozdoby oraz tego, z jakich materiałów została ona wykonana. W większości przypadków koszt takiej usługi wynosi kilkanaście złotych. To niewielka cena za profesjonalne zmniejszenie ważnej dla nas ozdoby w taki sposób, by nie straciła ona ani swego kształtu, ani trwałości.

Dla wielu z nas usługa polegająca na zmniejszeniu biżuterii jest cennym wsparciem. Korzystamy z niej w chwili, gdy otrzymujemy w prezencie obrączkę od ukochanego lub pierścionek po babci. Dzięki profesjonalistom możemy szybko taką ozdobę dopasować do swych potrzeb i cieszyć się nią przez wiele lat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl