Trendy w biżuterii na wiosnę 2018

Trendy w biżuterii na wiosnę 2018

Jaka biżuteria będzie na topie wiosną 2018 roku? Wszystko wskazuje na to, że taka, która rzuca się w oczy, bardzo urozmaicona. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, a nawet nieco szokować swoim wyglądem. Poza metalami i kamieniami szlachetnymi, w tym roku prym będą wiodły inne materiały, jak chociażby skóra, które w wiosennej biżuterii odgrywać będą ważną rolę.

Srebro zawsze w modzie

Wśród wiosennych ozdób poczesne miejsce zajmować będzie biżuteria wykonana ze srebra. Metal ten wydaje się tak wieczny, jak diamenty – nigdy nie wyjdzie z mody, zwłaszcza że można mu nadawać dowolne kształty i łączyć z każdym innym materiałem. Obowiązujące w tym sezonie trendy wskazują właśnie takie różnorodne połączenia.

Szlachetny metal nie musi przy tym wcale dominować. Głównym elementem wiosennej biżuterii może być na przykład skórzany rzemień. Śmiało zatem możemy sięgnąć na przykład po skórzaną bransoletę z grawerowaną blaszką lub ozdobioną różnorodnymi charmsami. Prócz bransoletek, w tym sezonie modne będą praktycznie wszystkie rodzaje biżuterii: łańcuszki, kolczyki oraz wracające do łask broszki.

Rozmiar biżuterii ma znaczenie

W tym sezonie żegnamy się z subtelnymi sztyfcikami czy cieniutkimi łańcuszkami, które ledwo widać. Jak to już wspomnieliśmy, nadszedł nas na ozdoby w rozmiarze maxi, takie jak grube łańcuszki czy obfite naszyjniki ze skóry i srebra. A jeśli już zapragniemy sięgnąć po klasyczny łańcuszek, pamiętajmy o tym, że jeden nie wystarczy – teraz nosimy ich kilka, a jeśli jeden to zwielokrotniony, jak podwójny pozłacany naszyjnik celebrytki z koniczynką, kołem i grawerem.

Innych ozdób też to oczywiście dotyczy. Na przykład kolczyki. Mają od razu rzucać się w oczy. A im będą większe, tym lepiej – niezależenie od swojego kształtu. A skoro o tym mowa, wiosna 2018 należeć będzie do kół i kul. Modne będą zarówno kolczyki, jak i zawieszki na łańcuszki lub bransolety w tych formach. Oczywiście, jak bransoletka, to najlepiej jak najgrubsza lub składająca się z kilku elementów, np. z wielu rzemyków ozdobionych licznymi charmsami. Te ostatnie mogą być grawerowane, co uczyni naszą biżuterią bardziej osobistą.

Kochamy naturę

Najmodniejszymi motywami w tym sezonie będą te wszystkie, które inspirowane są naturą – czy to dziką, czy „oswojoną”. Wybierając pierścionki, kolczyki, zawieszki, bransoletki, szukajmy więc kwietnych wzorów. To właśnie kwiaty w różnych postaciach mają dominować w wiosennej biżuterii, niezależnie od jej typu. Obok nich znajdzie się również miejsce na inne roślinne motywy, z klasyczną koniczyną na czele. To jednak nie wszystko.

Natura nie ogranicza się przecież tylko do kwiatów. To również świat zwierząt, które również stały się elementami wiosennych stylizacji, ozdabiając biżuterię. Miłośnicy kotów na przykład śmiało mogą zatem sięgnąć po ozdoby przedstawiające ich ulubieńców. Wiosną 2018 cały czas możemy również nosić, królujące od dawna w trendach biżuteryjnych, ptasie piórka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl