Rozmiary obrączek

Stanowi symbol nieskończonej miłości i – z założenia - jest wyborem na całe życie. Obrączka to znacznie więcej niż po prostu pierścionek. Dlatego tak ważne jest, by dopasować ją nie tylko do naszego gustu, ale też palca. Dzięki temu jej noszenie będzie jeszcze większą przyjemnością.

Jakie są rozmiary obrączek?

Tak jak w przypadku wszelkiego rodzaju pierścionków, obrączki dostępne są w bogatym wachlarzu rozmiarów. Pozwala to na idealne dopasowanie do każdego palca. Szeroki zakres średnic oraz obwodów sprawia, że każdy znajdzie obrączkę dla siebie - także na wyjątkowo szczupłe czy też szerokie palce.

Jak wybrać rozmiar obrączek?

Za mała obrączka może powodować uczucie dyskomfortu, a nawet ból. Dodatkowo może powodować znaczne trudności przy zakładaniu oraz zdejmowaniu. Zbyt duży rozmiar natomiast będzie powodował ciągłe zsuwanie się obrączki z palca, co zwiększa ryzyko jej zgubienia. Nie jest to również komfortowe podczas noszenia. Dlatego, mając na uwadze, że obrączkę nosimy codziennie, warto poświęcić więcej czasu na wybór jej rozmiaru.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nasze palce mogą mieć inny obwód w zależności od temperatury otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, wysiłku fizycznego, ale nie tylko. Palce puchną również na skutek stresu – a ten przecież towarzyszy parom młodym w trakcie organizowania ślubu! Dlatego warto na spokojnie dokonać dokładnych pomiarów w domu o różnych porach, a do jubilera udać się wypoczętym i uwzględnić czynniki zewnętrzne takie jak na przykład upał, który nie pozostaje bez wpływu na nasze ciało.

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Wiele osób błędnie uważa, że posiadając idealnie dopasowany pierścionek, może sugerować się jego rozmiarem przy kolejnych zakupach. Tutaj może spotkać nas niespodzianka. Nie każdy jubiler posługuje się tą samą rozmiarówką (tak samo jak w przypadku producentów obuwia – ten sam rozmiar od innych firm może mieć inną długość wkładki, o czym też często zapominamy). Dlatego zamiast sugerować się konkretnym rozmiarem, należy sprawdzić średnicę wewnętrzną oraz obwód - te dwa parametry pozwolą nam dopasować idealną obrączkę nawet podczas zakupów online.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl