Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Pięknie kolczyki dodają uroku każdej kobiecie, a przy tak bogatym wyborze form, bez problemu zajdziemy takie, które pasują do naszego stylu, jak również okazji. Przy zakupie warto jednak kierować się przede wszystkim kształtem twarzy. Za pomocą dobrze dobranych kolczyków możemy bowiem skorygować pewne jej mankamenty, dodając sobie urody.

Twarz owalna

Regularne i łagodne rysy, zaokrąglona żuchwa oraz pełne policzki to cechy twarzy owalnej. Jej klasyczne linie nie wymagają wizualnej korekty, więc pasują do niej niemal wszystkie rodzaje kolczyków. Mogą to być zarówno małe romby lub łezki, jak i duże, zwisające spirale lub kule.

Owalna twarz najlepiej prezentuje się jednak w kolczykach o kanciastych kształtach. Kwadraty, prostokąty, trójkąty, romby lub gwiazdy eksponują jej rysy, nadając im bardziej wyrazistego charakteru. Nie odpowiadają jej natomiast ozdoby bardzo długie, wąskie, które za bardzo ją optycznie wydłużają.

Twarze: okrągła, kwadratowa i trapezowa

Typową cechą dla twarzy okrągłych, kwadratowych i trapezowych jest to, że są niemal tak samo szerokie, jak wysokie. Z tego powodu najlepiej wyglądają w kolczykach, które je optycznie wysmuklają – sprawdzają się więc modele wydłużone i wąskie.

Do twarzy okrąglej doskonale pasują ozdoby o nieregularnych lub geometrycznych kształtach, ponieważ nadają jej ostrości i ekspresyjności. Lepiej natomiast unikać kolczyków małych, w kształcie kół czy wszelkiego rodzaju form owalnych.

Całkiem odwrotnie zatem niż przy twarzach kwadratowej i trapezowej, które już cechują się mocnymi rysami oraz szeroką żuchwą. One najładniej wyglądają w kolczykach o łagodnych, zaokrąglonych lub nieregularnych kształtach, które pomagają złagodzić zaostrzone linie. Zrezygnujmy natomiast z kolczyków kwadratowych i z ostrymi kątami.

Twarze: trójkątna i diamentowa

Twarze trójkątne i diamentowe cechują się zaokrągloną brodą, która jest węższa od skroni, przy czym w przypadku pierwszej z nich stosunek szerokości do długości wynosi 2:3, a przy drugiej obydwie wartości są w przybliżeniu równe sobie.

Obydwa typy twarzy wymagają kolczyków, które dodadzą objętości ich dolnym partiom. Najlepiej prezentują się więc modele szerokie u dołu, a wąskie u góry i takie, które sięgają do podbródka, jak na przykład duże kolczyki w kształcie łezki lub trójkąta.

Przy takich obliczach sprawdzają się również ozdoby owalne, które łagodzą ich wyraziste rysy. Do twarzy diamentowej pasują krótkie kolczyki o nieco zaokrąglonym kształcie, których z kolei lepiej unikać przy trójkątnych.

Twarz prostokątna i pociągła

Smukłe z natury twarze prostokątne i pociągłe, cechuje prawie taka sama odległość pomiędzy czołem a kością policzkową i podbródkiem. Dla pierwszego typu charakterystyczna jest również mocna i szeroka żuchwa.

Takie rysy wymagają przede wszystkim optycznego poszerzenia, idealnie nadają się więc dla nich kandelabrowe, odważne kolczyki, wszelkiego rodzaju koła i owale, szukamy tutaj szerokich form.

Aby uwypuklić kości policzkowe oraz optycznie zaokrąglić kwadratową brodę, warto wybrać kolczyki o kształcie koła, półksiężyca, duże i jak najszersze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl