Grawer na biżuterii - co nanieść?

Spersonalizowane dodatki cieszą się coraz większą popularnością. Często wybieramy je na prezent, jak i dla samych siebie. Biżuteria z grawerem to doskonały sposób na podkreślenie indywidualności, odzwierciedlenie ważnych wartości, wyrażenie uczuć, upamiętnienie ważnego wydarzenia i nie tylko. Możliwości są naprawdę imponujące!

Biżuteria grawerowana – nie tylko dla zakochanych

Wiele osób kojarzy personalizowaną biżuterię z prezentem dla ukochanej osoby. A przecież jest to idealny pomysł na podarunek niemal dla każdego i na każdą okazję. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią biżuterię i zamieścić na niej spersonalizowany napis bądź grafikę - a tutaj możliwości mamy naprawdę sporo. Stąd też będzie to świetny prezent nie tylko dla drugiej połowy, ale też dla przyjaciela, dziecka, rodziców, a nawet partnerów biznesowych. A może tak prezent dla samego siebie? Zawieszki oraz inne dodatki z zamieszczoną sentencją czy też ważną datą sprawdzą się w tym celu znakomicie!

Jaki grawer nanieść na biżuterię?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od okazji, a także tego, co chcielibyśmy wyrazić poprzez grawer. Jeśli natomiast chodzi o ograniczenia, to należy do nich jedynie dostępna powierzchnia na biżuterii oraz własna wyobraźnia! Należy również pamiętać, że nie na każdej biżuterii da się zamieścić grawer – dlatego zanim podejmiemy decyzję o jej zakupie, warto skonsultować z jubilerem możliwość znakowania.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w znakowaniu srebrnych i złotych dodatków możemy podzielić się licznymi wskazówkami w tym zakresie. Oto przykładowe grawery nanoszone na obrączki, pierścionki, zawieszki, bransoletki i nie tylko.

1. Data - najczęściej wybierana jest data ślubu czy też narodzin dziecka. Istotne, by wygrawerowana data miała ważne znaczenie dla osoby noszącej daną biżuterię i wiązała się jedynie z miłymi wspomnieniami. By jednak nie popełnić faux paux, upewnijmy się, że nie pomyliliśmy daty!

2. Inspirujący cytat - może to być dopasowana do danej osoby lub okoliczności złota myśl, a także wartościowa, motywująca maksyma. Należy przy tym pamiętać, żeby wybrać możliwie krótki, niezbyt skomplikowany cytat. I – co najważniejsze - niech to będzie przemyślana decyzja, ponieważ spontaniczne pomysły nie zawsze są trafione.

3. Życzenia/podziękowania - mogą to być piękne słowa dla bliskiej osoby, ale nie tylko. Przykładowo, zegarek z wygrawerowanymi życzeniami lub podziękowaniami sprawdzi się zarówno jako oficjalny prezent biznesowy, jak i upominek dla bliskiej sercu osoby.

4. Symbole - koniczynka na szczęście, znak nieskończoności, serce jako symbol miłości... To jedne z najbardziej uniwersalnych motywów, dzięki którym możemy powiedzieć więcej niż za pomocą słów.

5. Inicjały/imiona - mogą to być imiona/inicjały ukochanej osoby, nowożeńców, a także czworonożnego przyjaciela czy też dziecka. Najczęściej zamieszczane są one na różnego rodzaju zawieszkach, a także obrączkach ślubnych.

To tylko najczęstsze motywy, które pojawiają się podczas znakowania bransoletek, zawieszek, pierścionków, obrączek. Na uwagę zasługują również dodatki z naniesionym zapisem rytmu serca, własnoręcznym napisem, odbiciem łapki ukochanego futrzaka, tytułem ulubionej piosenki, hasztagiem, znakiem zodiaku, współrzędnymi geograficznymi ważnego miejsca (na przykład pierwszego spotkania zakochanych) i wiele innych!

Grawer na biżuterii - jak wybrać najlepszy?

Im bardziej unikalny napis/grafika, tym lepiej. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i dobrze zastanowić się nad tym, co i dlaczego chcemy zamieścić na biżuterii. Ważne są nie tylko nasze intencje, ale też indywidualne preferencje oraz osobowość tego, kto ma ją nosić.

W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji oraz gotowych pomysłów. Warto jednak wybrać coś niesztampowego. Nawet najpiękniejsza bransoletka czy też zawieszka może stać się wyjątkowo nietrafionym prezentem, jeśli zamieścimy na nim nieodpowiedni grawer. Dlatego nie podejmujmy tej decyzji pochopnie i dobrze zastanówmy się nad indywidualnym przesłaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl