Dla kogo złota, a dla kogo srebrna biżuteria?

Dla kogo złota, a dla kogo srebrna biżuteria?

Dla kogo złota, a dla kogo srebrna biżuteria?

Kupując biżuterię, zwracamy przede wszystkim uwagę na to, z jakiego kruszcu jest wykonana. Niektórzy z nas wybierają złoto, inni srebro. Wszystko zależy od tego, w którym z tych dwóch rodzajów ozdób czujemy się najlepiej. Bywa oczywiście i tak, że metal nie ma dla nas większego znaczenia, bardziej skupiamy się na formie.

Prawdę mówiąc o to przede wszystkim chodzi – by się sobie podobać oraz by biżuteria pasowała do naszego stylu. Nic się jednak złego nie stanie, jeśli będziemy również dobierać ją do typu urody, jaki reprezentujemy. Wręcz przeciwnie, jeszcze lepiej będzie ona harmonizować z rysami naszej twarzy, podkreślając to, co w nas najpiękniejsze.

Uważa się, że złoto i srebro pasują do konkretnych odcieni skóry, kolorów oczu czy włosów. Są to wyróżniające cechy czterech różnych rodzajów urody:

  1. ciepłych: wiosny i jesieni;
  2. zimnych: lata i zimy.

Czy do twarzy Ci w złotej biżuterii?

W złotej biżuterii ładnie prezentują się panie o tak zwanej ciepłej urodzie. Określa się to na podstawie koloru żył, które w tym przypadku mają zielonkawy odcień. Barwę najlepiej sprawdzać na nadgarstku, po wewnętrznej stronie, gdyż tu naczynia krwionośne są dobrze widoczne. Z tej metody powinno się korzystać przy świetle dziennym, ponieważ sztuczne nienaturalnie zmienia odcień.

Złote naszyjniki, obrączki, kolczyki i bransoletki pasują szczególnie do jednej z odmian tego typu, zwanej jesienią. Cechuje się ona: cerą jasną, o barwie kości słoniowej lub w złocisto-beżowym odcieniu, z rudymi włosami oraz oczami w kolorze zielonym lub brązowym.

Oczywiście złoto bez problemu mogą zakładać również panie o drugim rodzaju ciepłej urody, czyli wiosny, choć bardziej pasują do nich jaśniejsze odcienie tego szlachetnego kruszcu. Typ ten to: jasna cera w złotawym lub lekko zaróżowionym odcieniu, słomkowe, miodowe, złotawe, rudawe bądź brązowe włosy oraz niebieskie, zielone albo ciepło brązowe oczy.

Dla kogo srebrna biżuteria?

Srebro jest bardzo popularne w przemyśle jubilerskim, łatwo można je polerować i wyróżnia się charakterystycznym kolorem oraz blaskiem. Ze względu na swoją barwę, jest ono na tyle uniwersalne, że każda kobieta dobrze w nim wygląda, nawet gdy jest wiosną lub jesienią. Panie o ciepłej karnacji mogą wybrać srebro łączone z kamieniami o „słonecznych” kolorach, czyli czerwonymi, pomarańczowymi, żółtymi i w odcieniach złota.

Najbardziej atrakcyjną jest jednak kompozycja tego szlachetnego metalu z chłodnym typem urody. Reprezentują go panie, których żyły mają niebieskawy odcień. Srebrna biżuteria wspaniale współgra wtedy z barwą cery, eksponując jej piękno.

Osoby w typie lata, z porcelanową, jasnobeżową, żółtawo-beżową lub oliwkową cerą, popielatymi, brązowymi bądź ciemnobrązowymi włosami oraz niebieskimi, zielonymi, szarymi albo brązowymi oczami, a także zimy – jasna, blada bądź śniada cera, ciemne, ciemnobrązowe i kruczoczarne włosy, niebieskie, czarno-brązowe lub szare oczy – najładniej prezentują się w srebrze połączonym z niebieskimi, zielonymi lub różowymi kamieniami czy innymi dodatkami w tych barwach. Pani lato szczególnie ładnie wygląda w biżuterii z elementami kwiatowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl