Czy można nosić biżuterię podczas uprawiania sportu?

Czy można nosić biżuterię podczas uprawiania sportu?

Dla sportowców wygoda oraz bezpieczeństwo są podstawowymi kwestiami, o które muszą w pierwszej kolejności zadbać podczas ćwiczeń. Czy takie ozdoby, jak łańcuszki, kolczyki i bransoletki mogą być przeszkodą w trakcie treningów? Czy rację mają nauczyciele wychowania fizycznego, którzy nie życzą sobie takich ozdób na sali gimnastycznej?

Kiedy lepiej ściągnąć modne ozdoby?

Chlorowana woda w basenie oraz pot – te dwa czynniki są wielkim zagrożeniem dla cennych kruszców, z których produkowana jest nasza biżuteria. Okazjonalne wizyty na pływalni nie stanowią wprawdzie wielkiego zagrożenia dla pierścionków, kolczyków czy innych dodatków, należy się jednak liczyć z tym, że regularne treningi będą skutkowały zaśniedzeniem srebra. Podobnie sytuacja wygląda z potem, którego podczas ćwiczeń uniknąć się nie da. Ponieważ jego kontakt z ozdobami noszonymi przez nas na co dzień może negatywnie wpłynąć na ich wygląd, nie powinien nikogo zaskoczyć fakt, że większość osób rezygnuje z noszenia eleganckich dodatków na czas uprawiania swej ulubionej aktywności fizycznej.

Warto pamiętać też o zdrowiu i wygodzie. Każdy z nas chyba mógł przekonać się na własnej skórze, jak uciążliwym problemem są dłonie, które w trakcie letnich upałów znacznie zwiększają swą objętość. Podobnie dzieje się podczas wysiłku fizycznego. Intensywne treningi często sprawiają, że nasze ręce stają się opuchnięte, przez co bransoletki lub noszone na co dzień obrączki nagle stają się zbyt ciasne. Ucisk, jaki zaczynają one wywierać, może być przyczyną dyskomfortu, a w poważniejszych przypadkach także sporym zagrożeniem dla zdrowia. Wystarczy prześledzić fora internetowe i przekonać się, jak częstym problemem są pierścionki oraz obrączki, które na dobre utknęły na opuchniętych palcach.

Równie ważne stają się też kwestie związane z bezpieczeństwem. Są przecież takie dyscypliny sportu, w przypadku których łańcuszki, kolczyki i połyskujące na nadgarstkach ozdoby są po prostu zagrożeniem, zarówno dla właściciela takich dodatków, jak i dla osób towarzyszących mu w treningu. Gry zespołowe, wykonywanie karkołomnych akrobacji czy też pobijanie rekordów prędkości na bieżni – oto przykłady aktywności, których lepiej nie łączyć z zakładaniem biżuterii. Pamiętajmy, że w czasie uprawiania sportu może dojść do jej zerwania, co wiązać może się i z materialną stratą, i z niepotrzebnym bólem lub poważnym urazem.

Biżuteria dla aktywnych

Co z tymi, którzy nie są sportowcami, lecz starają się prowadzić zdrowy styl życia, w którym ruch odgrywa tak ważną rolę? Czy osoby lubiące rekreacyjną jazdę na rowerze lub piesze wędrówki muszą rezygnować z noszenia srebrnych ozdób? Nie. Są przecież takie formy aktywności fizycznej oraz biżuterii, które można bez problemów pogodzić ze sobą. Delikatne kolczyki z cykorią, klasyczne kółka ze srebra zdobiące uszy, proste obrączki – oto wybrane przykłady dodatków, które w czasie rekreacyjnych spacerów lub przejażdżek rowerowych nie powinny nam sprawiać większych problemów. Taka dyskretna biżuteria jest przecież bardzo popularna wśród tych kobiet, które postawiły na rowery miejskie jako podstawowy środek transportu oraz tych pań, które chętnie wybierają się na mniej forsowne spacery z kijami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl