Czy grawerowana biżuteria jest dobrym prezentem dla bliskiej osoby?

Czy grawerowana biżuteria jest dobrym prezentem dla bliskiej osoby?

Czy grawerowana biżuteria jest dobrym prezentem dla bliskiej osoby?

Znalezienie idealnego prezentu dla bliskiej osoby bywa trudniejszym zadaniem niż by się to mogło wydawać, ponieważ zazwyczaj pragniemy ofiarować coś specjalnego. Spośród wielu możliwych podarków, na uwagę zasługuje grawerowana biżuteria. Istnieją co najmniej cztery powody, dla których właśnie ją warto wybrać.

Niepowtarzalna i wyjątkowa

Atrakcyjny wyrób jubilerski zawsze sprawdza się w roli prezentu, jeśli jednak nie został wykonany na specjalne zamówienie, raczej trudno nazwać go unikatowym. W prosty sposób możemy go takim uczynić, zlecając wygrawerowanie wybranego tekstu lub symbolu, dzięki czemu nasz podarunek stanie się jedynym w swoim rodzaju.

Nowoczesne techniki pozwalają umieścić na biżuterii niemal wszystko, co zapragniemy. Jedynym ograniczeniem jest wielkość powierzchni, którą możemy wykorzystać pod grawerunek. Doskonale nadaje się do tego na przykład biżuteria wzorowana na wojskowych nieśmiertelnikach – na szerokiej blaszce można wyryć dłuższy tekst dowolną czcionką.

Jest bardziej osobista

Grawerowana biżuteria to nie tylko prezent niepowtarzalny – może być również bardzo osobisty. Jak wiadomo, ludzie lubią wyrażać siebie poprzez noszone stroje i ozdoby, dlatego podarek, który idealnie odzwierciedla osobowość obdarowywanej osoby lub też nawiązuje do jej zainteresowań będzie trafiony.

Już sam odpowiednio dobrany grawerunek jest doskonałym sposobem na spersonalizowanie każdej biżuterii. Z pewnością jednak uzyskamy lepszy efekt, gdy umieścimy go na właściwie wybranym wyrobie sztuki jubilerskiej. I tak na przykład osobie zainteresowanej kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej możemy podarować grawerowany naszyjnik w postaci oryginalnego amuletu, zwanego łapaczem snów.

To dobry sposób wyrażania uczuć

Spersonalizowana grawerowana biżuteria jest doskonałym, oryginalnym i subtelnym sposobem na to, by okazać nasze uczucia bliskiej sercu osobie, na przykład umieszczając na podarunku krótki cytat z ulubionego wiersza lub książki. Oczywiście długość tekstu zależy od wielkości powierzchni dostępnej do grawerowania.

O emocjach mówią również symbole. Możemy je wygrawerować lub wybrać biżuterię, która sama w sobie coś symbolizuje. Doskonałym prezentem dla ukochanej jest na przykład srebrny łańcuszek z serduszkiem i znakiem oznaczającym nieskończoność, co uosabia naszą wielką i bezkresną miłość.

Doskonały prezent dla każdego i na każdą okazję

Wytworami sztuki jubilerskiej tradycyjnie obdarza się kobiety – kojarzenie tych ozdób wyłącznie z płcią piękną jest jednakże przejawem stereotypowego myślenia. Na rynku znajdziemy wiele przykładów typowo męskiej biżuterii, której nie powstydziliby się nawet najbardziej konserwatywni panowie, jak choćby grawerowana bransoletka męska, będąca idealnym połączeniem skóry i srebra.

Bogactwo wzorów i możliwość wyrycia różnorodnych symboli i tekstów pisanych dowolną czcionką, czyni z grawerowanej biżuterii odpowiedni prezent dla każdego, niezależnie od wieku oraz płci. Jej zaletą jest jeszcze to, że można go ofiarować przy każdej okazji: rocznicy ślubu, urodzin, imienin, zaręczyn, zdania matury, a nawet uzyskanego awansu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl