Biżuteria ze srebra 925 – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Biżuteria ze srebra 925 – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Biżuteria ze srebra 925 – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Srebrna biżuteria to ponadczasowy i elegancki dodatek, który uświetni każdą stylizację. Stanie się tak jednak wyłącznie wtedy, gdy sięgniesz po ozdoby wykonane z surowca najwyższej próby, czyli po srebro 925. Co należy wiedzieć o wytworzonej z niego biżuterii?

Srebro 925 – co to znaczy?

925 to oznaczenie, które określa próbę srebra, czyli wyraża jego zawartość w stopie. Im jest wyższe, tym większa jest wartość srebrnej biżuterii. Ponieważ srebro w czystej postaci jest bardzo miękkie, dodaje się do niego inne metale (zwykle jest to miedź) – dzięki takiej domieszce surowiec staje się twardszy i mniej podatny na uszkodzenia. 925 jest najwyższą stosowaną próbą srebra – oznacza to, że wykonane z niego ozdoby zawierają aż 92,5% czystego surowca. O jakości produktów świadczą oznaczenia probiercze, choć znawcy mogą ją skontrolować także przy użyciu magnesu oraz na podstawie wydawanego dźwięku, a nawet zapachu.

Biżuteria ze srebra 925 – dlaczego warto?

Kolczyki, bransoletki, pierścionki, obrączki, zawieszki, łańcuszki czy naszyjniki – srebro próby 925 służy do produkcji wielu wyrobów jubilerskich. Jako surowiec najwyższej jakości odpowiada ono za wytrzymałość ozdób, a dzięki możliwości wykonywania w nim grawerunku pozwala na nadanie biżuterii spersonalizowanych cech. Warto zwróć także uwagę na antyalergiczność srebra 925. Surowiec ten w sam w sobie nie wywołuje podrażnień – za reakcje alergiczne odpowiadają zwykle domieszki w postaci metali nieszlachetnych. W próbie 925 ich ilość jest jednak tak niewielka, że pozostaje niewyczuwalna. Tego typu srebrna biżuteria eliminuje więc ryzyko nieprzyjemnych reakcji, co czyni ją idealnym wyborem dla osób o skórze skłonnej do podrażnień. Biżuteria ze srebra wyróżnia się wysokim stopniem połysku – fantastycznie odbija światło, dzięki czemu lśni i dodaje blasku każdej stylizacji. Należy jednak pamiętać, że srebro podlega naturalnemu procesowi utlenienia, w skutek którego przyjmuje antyczny wygląd. Dla niektórych osób jest to cechą pożądaną, a dla innych bywa wadą. W drugim przypadku można jednak z łatwością przywrócić srebrnej biżuterii pierwotny blask poprzez szybkie czyszczenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl